MusıcMax
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi

2 posters
YazarMesaj
Fenix
Co Admin
Co Admin
Fenix

Erkek Mesaj Sayısı : 61

Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi Empty
MesajKonu: Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi   Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi Icon_minitimeCuma Mayıs 02, 2008 5:47 pm

Son dönemde yapılan animasyon klipler arasında kalitesiyle ön plana çıkan “Monotonluk Maratonu”nun klibini hazırlayan Posthane Team; maNga’nın solisti Ferman Akgül, Anıl Tütüncüoğlu ve Kaan Demirçelik’ten oluşuyor. Ekipten aldığımız bilgilere göre klip için çalışmalar haftalar öncesinden başlamış. Önce her sahnenin storyboardları çizilmiş ve şarkının konsepti karamsar bir çizgide olduğu için siyah-beyaz bir çizimin uygun olacağına karar verilmiş. Ve ardından da 12 saat süren çekimlere geçilmiş. Kaan, “Her şeyin kafamızdaki gibi olması için başkalarıyla çalışmadık” diyor. Klip için 80’in üzerinde efekt 300’den fazla çizim kullanılmış ve toplam data 120 gb kadar tutmuş. Hatta aşırı ısınmadan dolayı Kaan’ın dizüstü bilgisayarı erimiş. Ekip son rötuşları ise Sagopa ve Kolera’yla birlikte yapmışlar. Forumlarda herkesin bahsettiği sarılma sahnesini de aslında koymak istememişler; “ÇÜNKÜ SAGOPA’NIN MÜZİĞİ BUZDAĞININ GÖRÜNMEYEN KISIMLARINA İTHAF EDİLMİŞ GİBİ” diyor Kaan.

Bu arada Posthane Team’i şarkıda en etkileyen söz şu olmuş: “Büyümek istemiyorum annem babam yaşlanır.”

Mekan: Billboard Dergisi

Arkadaşlar çoğumuz Monotonluk Maratonu klibinin Manga tarafından hazırlandığını biliyoruz. Ben ayrıntıları paylaşmak istedim. Billboard dergisiyle sago posterinin de bayilerde olduğunu bilmeyen arkadaşlara hatırlatmak isterim benim bugün haberim oldu da Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi Cheesy
eJe
Admin
Admin
eJe

Kadın Mesaj Sayısı : 128

Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi Empty
MesajKonu: Geri: Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi   Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi Icon_minitimeCuma Mayıs 02, 2008 5:54 pm

Sağol Ersen GüzeL payLaşım...
http://musicmax.eniyiforum.net

Posthane Team ve "Monotonluk Maratonu" hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Monotonluk Maratonu
» Rihanna "Don't Stop The Music" resimleri
» Rihanna "Umbrella"Resimleri